Gięcie rur

Łuk – element rurociągu, bez którego niemożliwa byłaby zmiana kierunku prowadzenia nitki. W zależności od przeznaczenia i warunków zastosowania musi mieć odpowiednie wymiary, grubość, średnicę, kąt, promień, konstrukcję. W naszej propozycji znajdziecie Państwo wszystkie łuki, jakich potrzebujecie! Co ważne, nie tylko dystrybuujemy gotowe towary, ale i realizujemy usługę gięcia rur na zamówienie. Wszystko po to, by spełnić rynkowe wymagania i zapewnić dostęp do jeszcze większej ilości komponentów, także tych o mniej popularnych parametrach technicznych.

Oferujemy gięcie rur zgodne z branżową normą KER. W wyniku zastosowania odpowiednio dobranych procesów, a więc gięcia na zimno, na gorąco i metodą indukcyjną, otrzymujemy:

łuki gładkie krótkie KER-80/2.01
łuki gładkie KER-80/2.05
łuki segmentowe KER-79/2.02.

Produkujemy je z różnych gatunków stali, m.in. R35, K18III, 19G2, 15HM, 10H2M, 13HMF, P91. Uzyskujemy zakres średnic 10,2-219,1 i promień gięcia wynoszący 50-800 mm. Wyroby mają grubość od 1,6 do 17,5 cm i kąt 30°, 45°, 60°, 90°.

W trakcie kształtowania plastycznego zachowujemy ogólnoprzyjęte standardy, dzięki czemu uzyskane wyroby są trwałe, wytrzymałe, odporne na działanie wysokiej temperatury i wysokiego ciśnienia. Nadają się do zastosowania w infrastrukturze przewodzącej czynniki o odczynie obojętnym.

Prace z zakresu gięcia łuków gładkich wykonujemy korzystając z nowoczesnych rozwiązań. Posiłkujemy się też rozległą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, w efekcie czego powstają niezwykle dopracowane wyroby. Dbamy o jakość: w trakcie produkcji na bieżąco monitorujemy rezultaty i dokonujemy pomiarów, a tuż po jej zakończeniu przeprowadzamy kontrole potwierdzające zgodność elementu z projektem.